Plzeňské
Zelenenoviny.cz

Klatovy revitalizují oblíbené parky

29.4.2018 | Plzeňské zelené noviny

Mercandinovy sadyKlatovy dokončují revitalizaci oblíbených parků. Úpravy ve Vrchlického sadech skončí pravděpodobně v květnu. Mercandinové sady nabídnou obnovený historický základ i nové lanové centrum.


V rámci závěrečných prací na obnově historických Mercandinových sadech budou upraveny i dosud neupravené cesty, vegetace, osvětlení a další. Nově bude vybudována například lávka z Puškinovy ulice nebo cesta směrem ke Kauflandu. Lidé se také dočkají nové stezky pro cyklisty s osvětlením i schodiště k vodě ve formě odpočívadla. Rekonstrukcí samozřejmě projdou stávající cesty nebo například lávka u kynologů.

Dětské hřiště i lanové centrum

Nově vznikne také aktivně odpočinková zóna v zadní části za Kolonádou. Obsahovat bude nejen hřiště pro děti nad 6 let a hřiště na pétanque, ale také prostor s posilovacími prvky pro seniory. V procesu tvorby je již delší dobu lanové centrum včetně části pro děti. Cesta v korunách stromů bude dlouhá přes 100 metrů a bude tvořena 11 zastávkami na stromech. Součástí bude překážková lanová dráha pro dospělé a zvlášť i pro děti. Lanové centrum budou moci klatované vyzkoušet pravděpodobně již během léta.

Vrchlického sady

Také ve Vrchlického sadech finišují záverečné úpravy. Hotovo by mělo být již 31. května. Kromě nově vzniklých a upravených cest vznikla také promenáda uprostřed stromové aleje, záhon s klatovskými karafiáty a jinými rostlinkami i nové trávníky. Odpočívat budou moci klatovští na nových lavičkách a odpočívadlech. Samozřejmostí budou také odpadkové koše i svítidla na zemi a stožárech.

Zdroj: Sady dokončí v květnu, lanové centrum v parku během léta

Zdroj obrázku: By Jik jikReklama

Co se dělá pro životní prostředí v regionech:

Reklama: