Plzeňské
Zelenenoviny.cz

Plzeň: Koterov a Starý Plzenec spojila cyklostezka

15.10.2018 | Plzeň

cyklostezka, stezkaKoterov a Starý Plzenec nově od října spojuje přes 3 km dlouhá cyklostezka. Původně využívaná nezpevněná stezka tak konečně dostala nový kabát v podobě asfaltového povrchu a pohodlné tří metrové šířky.

 


Po několika letech slouží cyklistům od října nová cyklostezka mezi Městským obvodem Plzeň 2 – Slovany a městem Starý Plzenec. Celkové náklady vyšly na 14,1 milionu korun, přičemž 90 procent z této částky bylo hrazeno z dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, zbylých deset procent tvořila dotace od Plzeňského kraje.

Dle informací z radnice nápad na tuto cyklostezku vzniknul už v roce 1993, nicméně finální realizace a slavnostního otevření se stezka dočkala až o 15 let později.

Cyklisté daný úsek využívali už před vybudováním cyklostezky, dříve zde byla neupravená krajina bez regulérně zpevněné cesty. Cyklostezka Koterov - Starý Plzenec měří celkem 3,15 km, šířka nového asfaltového povrchu je 3 m. Stezka začíná v Koterově u odbočky z hlavní silnice na Starý Plzenec k lávce přes Úslavu, a dále vede po lukách na levém břehu směrem pod dálniční most.

Městský obvod Plzeň 2 – Slovany počítá s rozvojem cyklostezek na svém území i do budoucna.

Cyklostezka z Koterova do Starého Plzence je součástí systému sportovně rekreačních tras Greenways, ale i cyklotrasy Plzeň – Brdy. Po jejím dokončení se cyklisté dostanou z Koterova přes Starý Plzenec, Šťáhlavy, Nezvěstice, Žákavu a Spálené Poříčí až do Brd, například na Padrťské rybník.

Redakčně upraveno.

Foto převzato z pixabay.com

Zdroj : Koterov a Starý Plzenec spojila cyklostezkaReklama

Co se dělá pro životní prostředí v regionech:

Reklama: