Plzeňské
Zelenenoviny.cz

Plzeň: Malesice a Radčice spojuje nová stezka

10.10.2018 | Plzeň

stezka, cyklostezkaPlzeňské obvody Malesice a Radčice nově spojuje stezka pro cyklisty a chodce. Cesta měří 1,1 kilometru a umožňuje bezpečnější a pohodlnější přesun cyklistů a chodců, na své si přijdou i milovníci in-line bruslení. Na trase je navíc možné využít dvou odpočinkových míst s lavičkami.


Plzeňské městské obvody Plzeň 9 – Malesice a Plzeň 7 – Radčice nově spojuje 1,1 kilometru dlouhá stezka pro chodce a cyklisty. Vede z ulice Ke svatému Josefu v Malesicích ke kapličce Panny Marie Pomocné v lese Kyjov na straně u Radčic. Náklady na vybudování stezky činily 7,17 milionu korun, většinu z nich hradilo město Plzeň z rozpočtu Správy veřejného statku města Plzeň, menší částí se podílely i oba městské obvody.

„Nová cyklostezka navazuje u kaple v Kyjovském lese na lesní cesty, které město opravilo loni. Cyklisté i chodci se nyní mohou mnohem bezpečněji a pohodlněji dostat z Malesic do Radčic, nemusejí již využívat krajskou silnici mezi oběma místními částmi, která je úzká, bez chodníků a značně frekventovaná,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

Stavba stezky trvala od konce června do konce září. Dle informací z radnice je šířka nové stezky celkem tři metry, po obou okrajích je navíc doplněna půlmetrovou nezpevněnou krajnicí. Nový povrch je z asfaltového betonu. Na trase jsou umístěna dvě odpočinková místa s lavičkami, stojanem pro kola a odpadkovým košem. Stezka navíc pravděpodobně přiláká i in-line bruslaře, neboť je uzpůsobena i pro ně.

Zhotovitelem je firma STRABAG a.s. O úhradu projektové dokumentace se podělily Malesice a Radčice.

Redakčně upraveno.

Foto převzato z pixabay.com

Zdroj: Z Malesic do Radčic vede nová stezka pro chodce a cyklistyReklama