Plzeňské
Zelenenoviny.cz

Přežijte letní horka v přírodním koupacím biotopu v Dobřanech

31.7.2018 | Blanka Cabovská

přírodní koupací biotop, koupání, biotop, přírodní koupalištěKoupání v letních vedrech přijde vždycky vhod. Pokud to máte kousek do Dobřan, zkuste navštívit místní přírodní koupací biotop Kotynka. Nachází se na okraji Dobřan a svým rozsahem a zázemím patří mezi největší přírodní veřejné koupací biotopy. Na své si tu přijdou návštěvníci všech věkových skupin.


Přírodní koupací biotop Kotynka najdete v Ústavní ulici na okraji Dobřan, mezi rybníky Horní a Dolní Kotynka. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní koupací biotop, čištění vody probíhá bez chemické úpravy pouze za pomoci filtračních lagun s vodními rostlinami. To potěší především alergiky, kteří se musí chemicky čištěným koupalištím a bazénům vyhýbat.

V areálu biotopu Kotynka najdete místa pro odpočinek a relaxaci, ale také si zde můžete zasportovat. Z miniknihovničky si můžete vypůjčit knihu na čtení nebo si zlepšit kondici na venkovních posilovacích strojích. Děti se mohou vyřádit nejen na brouzdališti s bezpečnou hloubkou vody, ale také na dětském hřišti.

Provozní doba v srpnu je od 9 do 20 hodin, vstupné ve všední dny činí 50 Kč, o víkendu 60 Kč, po 16. hodině 30 Kč. Děti do 6 let v doprovodu rodičů mají vstup do areálu zdarma. Děti do 15 let, studenti, důchodci a držitelé průkazu ZTP a ZTPP platí celý týden 30 Kč. Více informací včetně webkamery najdete zde.

Foto převzato z pixabay.com

Zdroj: Přírodní koupací biotop KOTYNKA

 Reklama

Co se dělá pro životní prostředí v regionech:

Reklama: