Plzeňské
Zelenenoviny.cz

Autobusy RegioJet od června nově na lince Praha – Klatovy

16.5.2017 | RegioJet

RegiojetRegioJet spustí od 1. června nový přímý autobusový spoj na trase Praha – Přeštice – Švihov – Klatovy. Linka bude jezdit rovněž 2x denně v každém směru – v Praze bude vyjíždět z autobusového nádraží Florenc a zastaví také na Zličíně. Následně zastaví v Přešticích a ve Švihově na náměstí a v Klatovech na autobusovém nádraží.


Na lince budou rovněž nasazeny špičkové autobusy Irizar ve stylu Fun&Relax s internetem zdarma a individuálními obrazovkami s možností sledování filmů či poslechem hudby v každé ze sedaček. Na lince RegioJet nabídne upravený koncept palubních služeb – linka nebude obsluhována stevardkou a o odbavení cestujících a další služby se postará řidič spoje. Nadstandardní servis je samozřejmostí, kromě internetu a možnosti sledování filmů, dostanou cestující nabídku denního a dalšího tisku. Na palubě nicméně nebude probíhat prodej občerstvení a distribuce horkých nápojů. Jedná se o nový koncept, testovaný v loňském roce v průběhu léta a určený pro nové linky s větším počtem zastávek po cestě spojující regionální centra střední a menší velikosti. Ceny jízdenek budou oznámeny v následujících dnech, kdy RegioJet spustí také prodej jízdenek.

Autobusy RegioJet přepravily v roce 2016 rekordních 8,45 milionů cestujících. To je meziročně o více než půl milionu cestujících více než v roce 2015, kdy žluté autobusy přepravily celkem 7,87 miliónu cestujících. Dohromady s vlakovými spoji RegioJet pak v celé žluté síti v roce 2016 cestovalo téměř 16 milionů cestujících. Dalšími autobusovými linkami, na kterých RegioJet v dohledné době plánuje zahájit provoz a prodej jízdenek budou: Praha – Náchod, Praha – Strakonice – Vimperk – Pasov, Praha – Přeštice – Švihov – Klatovy a Praha – Bratislava – Szeged – Arad – Temešvár (Rumunsko). 

Zdroj: https://www.studentagency.czReklama