Plzeňské
Zelenenoviny.cz

Plzeň rozšiřuje sdílené koloběžky

26.5.2018 | Plzeňské zelené noviny

Koloběžka

Projekt sdílených koloběžek má v Plzni úspěch. Poprvé se představil 26. září 2016 a od té doby jej mohou využívat k dopravě nejen studenti Západočeské univerzity, ale o víkendech také běžní Plzeňané. Pro velký zájem se rozhodlo o rozšíření počtu koloběžek na 36 kusů a přibyly také dva nové stojany.


Doposavad byly stojany k dispozici na dvou místech v univerzitním kampusu - u Fakulty strojní a Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, dále na konečné tramvaje číslo čtyři na Borech nebo u studentských kolejí v Máchově ulici. Nové stojany teď najdete u Univerzitní knihovny ZČU v kampusu na Borských polích a u studentských kolejí v Borské ulici. Právě díky spolupráci Západočeské univerzity a spolku „k světu“ tento projekt vznikl, propojení univerzitního kampusu a kolejí tak bylo základním cílem.

Koloběžky představují rychlý a zdravý způsob dopravy, stojany navíc nepotřebují nikterak zvláštní péči - jsou napájeny z veřejného osvětlení a jelikož nejsou nástupní plochy spojené se zemí, není k jejich instalaci třeba ani výkopových prací. Kromě stojanů je novinkou také aplikace, díky které můžete dopředu sledovat obsazenost stojanů či si přímo jedno místo ve stojanu rezervovat. Studenti si mohou koloběžky půjčovat kdykoliv na základě registrace kartou JIS, ostatní obyvatelé Plzně zatím jen o víkendu pomocí Plzeňské karty.

Zdroj: Sdílené koloběžky se v Plzni osvědčily. Přibude jich.

Zdroj obrázku: Pixabay.comReklama

Co se dělá pro životní prostředí v regionech:

Reklama: