Plzeňské
Zelenenoviny.cz

Šest nových nádrží zadržuje vodu v krajině

26.2.2020 | Lesy ČR

Nádrže Jordán I a II, Zvonička, Sedmihoří, U Chaty a vodní dílo na Lomanském potoce v Plzeňském kraji přestaly sloužit svému účelu. Pracovníci Lesů ČR je tedy v rámci revitalizace zbavili nánosů sedimentu a obnovili, aby mohly opět zdárně zadržovat vodu v krajině. 


Šest vodních nádrží v Plzeňském kraji zrekonstruovaly Lesy České republiky. Podnik tak z programu Vracíme vodu lesu investoval více než 15 milionů korun bez DPH do dalších opatření proti suchu. Všechny nádrže zadrží až 43 tisíc metrů krychlových vody.

Nádrže Jordán I a II vybudované na Plzeňsku na bezejmenném toku se opravovaly od konce roku 2017 do října 2019. Po obnově je také vodní dílo na Lomanském potoce u Lomničky u Plas. Práce začaly v únoru 2018 a skončily loni v listopadu.  

Menší nádrž Zvonička na Huťském potoce u Smolova zadrží vodu v chráněné krajinné oblasti Český les. Stavělo se od září 2017 do října 2019. Vodní nádrž Sedmihoří na levostranném přítoku Mezholezského potoka u Darmyšle v přírodním parku Sedmihoří se rekonstruovala od března 2018 do loňského října, a vodní nádrž U Chaty ve Staré oboře na Semošickém potoce u obce Podražnice prošla obnovou od července 2018 do října 2019. 

Redakčně upraveno

Zdroj: Lesy ČR

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Co se dělá pro životní prostředí v regionech: