Plzeňské
Zelenenoviny.cz

V Borku v Rokycanech mají dětí nové hřiště

26.6.2018 | Rokycany

hřiště, děti, dětské hřištěV Borku v Rokycanech mají od června děti nové místo, kde se mohou pořádně vyřádit. Nové hřiště nabízí několik zajímavých herních prvků, které děti jen tak neomrzí.


V červnu bylo dokončeno nové hřiště v Borku. Město Rokycany v loňském roce zadalo zpracování projektové dokumentace na vybudování dětského hřiště v Borku. Během zpracování projektové dokumentace byly se zástupci TJ Sokol konzultovány herní prvky, které budou na hřišti instalovány.

V roce 2018 město Rokycany vypsalo výběrové řízení na zhotovitele. Výstavba hřiště včetně jeho certifikace byla ukončena 1.6.2018.

A jaké herní prvky zde tedy na děti čekají? Málo toho tedy není..... multifunkční sestava, závěsná houpačka s hnízdem, hrazda, kolotoč na sezení, dobrodružný most se stupínky, pružinové 2 místné houpadlo medvídek, rotační válec, 4 místná vahadlová houpačka a původní pružinové houpadlo koník.  

Zároveň byly vybudovány dopadové plochy předepsané pro jednotlivé herní prvky. Hřiště bude ještě v letošním roce dovybaveno lavičkami a odpadkovými koši. Náklady na herní prvky a dopadové plochy byly vynaloženy ve výši 833.829,- Kč s DPH, dále bylo nutné vynaložit finanční prostředky např. na projektovou dokumentaci, technický dozor, certifikaci hřiště apod., takže konečné náklady jsou ve výši  893.336,80 Kč s DPH.

Až zavítáte do Borku, určitě sem s dětmi zajděte. Hřiště je kousek od hráze Boreckého rybníka, nedaleko vodopádu.

Redakčně upraveno.

Foto převzato z pixabay.com

Zdroj: Nové dětské hřiště v Borku

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Co se dělá pro životní prostředí v regionech: