Plzeňské
Zelenenoviny.cz

Většina přírodních koupališť v Plzni má stále dobrou kvalitu vody

30.7.2019 | PlzeňPlzeň

koupání, voda, přírodní koupalištěAni velmi vysoké teploty v posledním období naštěstí nezapříčinily zhoršení kvality vody na většině přírodních koupacích plochách v Plzni. Přečtěte si, kam se můžete za koupáním vydat a kde už se koupání nedoporučuje.


I přes vysoké teploty a sucho mají Bolevecké rybníky i Košutecké jezírko v Plzni stále velmi dobrou vodu ke koupání. Pouze v přehradě České údolí není kvůli velkému množství sinic voda ke koupání vhodná.

Ve Velkém boleveckém rybníku sice chybí téměř jeden metr vody, ale voda je kvalitní a sinice se zde nevyskytují. Rybník je průhledný až do 3,5 metru kromě míst, kde je zakalený kvůli zbytkům posekaných rostlin. Vyžínací loď kosí rostliny na ploše rybníka deset až 12 hodin denně. „Plavci tedy musí počítat s tím, že místy na zbytky rostlin narazí, ale to není nic závadného a zdraví škodlivého,“ uvedl hydrobiolog Jindřich Duras.

Kvalitní voda je i v Kamenném a Šídlovském rybníce, dobré podmínky má i přes nižší průhlednost Třemošenský rybník, podobné jsou i v Seneckém rybníku, který je sice na pohled zelený, ale nejsou v něm žádné rizikové organismy. Výbornou vodu má i Košutecké jezírko.

 

Redakčně upraveno.

Foto převzato z pixabay.com

Zdroj: Přírodní koupaliště v Plzni mají dobrou vodu ke koupání

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama:

    Co se dělá pro životní prostředí v regionech: