Plzeňské
Zelenenoviny.cz

Zoo Plzeň potřebuje krmení pro zvěř

16.11.2020 | Plzeň

zooZoo v Plzni trpí svým uzavřením v době koronaviru. Nedostatek návštěvníků má za následek menší výnos. Žádá proto o pomoc. Zoo lze podpořit různě. Nabízí se adopce zvířat, koupě suvenýrů přes eshop anebo dovoz jídla pro zvěř.


Zoologická a botanická zahrada města Plzně musí být kvůli koronavirové krizi opět uzavřena stejně jako tomu bylo na jaře. V těchto těžkých obdobích se však ukázalo, že její příznivci jsou skvělí.

 

„Při prvním uzavření na jaře nám přibylo 120 nových adopcí,“ informoval mluvčí zoo Martin Vobruba a podotkl, že adopce zvířat je i nyní při druhém uzavření zahrady vhodnou cestou pomoci stejně jako nákup zboží na novém e-shopu, kde jsou k dispozici zajímavé suvenýry a dárkové předměty.

 

Možností je i zaslání libovolného peněžního příspěvku na účet zoo, č.: 282564313/0300. Zoo nabízí rovněž cestu nákupu dárkových poukazů, informace jsou na webu zoo.

 

Podzimní období ale také umožňuje naturální pomoc ve formě krmení pro zvířata. Vítány jsou vytříděné kaštany a žaludy – pro zubry, jeleny a prasata; dále vlašské a lískové ořechy či jeřabiny, rovněž se hodí mrkev a jablka, případně banány, citrusové plody, cuketa, čínské zelí, kedlubny, květák, okurky, papriky, pórek, saláty. Krmení je možné přivézt k budově ředitelství v amfiteátru Lochotín.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj i obr.: Plzeň

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Co se dělá pro životní prostředí v regionech: