Plzeňské
Zelenenoviny.cz

Nádoby na tuky a oleje v Rokycanech

2.3.2020 | Rokycany

Že použité kuchyňské tuky a oleje nemají co dělat v kanalizaci už všichni víme - díky chladu tuhnou a vytváří tak v kanalizačním potrubí usazeniny, které nedovolují projít dalším nečistotám. Města proto umisťují do svých ulic speciální nádoby na použité tuky a oleje, které jsou následně recyklovány například při výrobě metylesteru, který se přidává do nafty jako biopalivo. Ani Rokycany nezůstaly s umístěním sběrných nádob pozadu. 


Speciální nádoby, do kterých je možné odkládat použité jedlé oleje a tuky, se objevily na veřejných prostranstvích v Rokycanech. Radnice je umístila hned na desítku míst tak, aby je mohl využívat co největší počet obyvatel města.

Do plastových nádob o objemu 240 litrů patří pouze použité jedlé oleje a tuky z domácnosti, fritovací oleje nebo ztužené tuky, které jsou v dobře uzavřených PET lahvích. Lahve se do nádoby vhazují otvorem v její přední části. Odkládat nelze technické oleje (motorové, převodové, tlumičové, mraziva a podobně), těch se mohou lidé zbavit ve sběrných dvorech.
 
Redakčně upraveno
Zdroj: Rokycany
Zdroj foto: Pixabay
 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama:

Co se dělá pro životní prostředí v regionech: