20.6.2018 | Plzeň
31. mateřská škola v Plzni učí děti, jak hospodařit s dešťovou vodou. Škola využila dotaci na pořízení velké záchytné nádoby a děti tak využívají dešťovou vodu k zalévání rostlinek a zeleniny na zahrádce školy. Navíc si vytvořili ještě vodní experimentální koutek s meteostanicí.
V červnu loňského roku získala 31. mateřská škola Plzeň dotaci od Nadačního fondu Zelený poklad, který s podporou statutárního města Plzně vypsal grantovou výzvu Ani kapka nazmar, jež je zaměřená na hospodaření s dešťovými vodami. 31. mateřská škola získala na svůj projekt Voda voděnka dotaci v plné výši, tedy celkem 20 tisíc korun. Cílem projektu je rozvíjení a podpora kladného vztahu dětí k přírodě a rozvíjení úcty k životu ve všech formách.
Mateřská škola využívá dešťovou vodu ze střechy altánu, která mizela v odpadu bez dalšího užitku. Voda ze střechy je nyní svedena do 500 litrové amfory, kterou děti využívají k zalévání rostlin i zeleniny na školní zahrádce. „Na plotě zahrady jsme dále vytvořili z PET lahví, hadic, vodních mlýnků a trychtýřů labyrint pro experimentování s vodou. Na zahradě jsme umístili srážkoměr k měření srážkových úhrnů, teploměr k měření teploty vzduchu i teploty vody a také jednoduchou digitální meteostanici s postavičkou Maxe, který se obléká dle předpovědi počasí. To je pro děti zcela srozumitelné,“ vysvětlila učitelka z 31. mateřské školy Jana Valentová a dodala: „Realizací projektu pozitivně ovlivníme hospodaření s dešťovou vodou a dětem projekt nabídne velké množství badatelsky orientovaných činností.“
31. mateřská škola se nachází v prostorách přízemí panelového domu ve vnitřní zástavbě sídliště Slovany. Předností zdejší školy je velká zahrada vybavena novými hracími prvky.
Redakčně upraveno.
Foto převzato z pixabay.com
Zdroj: 31. mateřská škola využívá dešťovou vodu ke hrám a zalévání zahrady
Více informací najdete v rubrikách: